HISTORIA

Prawdziwa historia Joe Valachi, “wynazcy” mafii COSA NOSTRA

Joe Valachi byl piewszym powaznym szefem mafii, ktory zaczal wspolpracowac z policja, pierwszy,
ktory mowil publicznie o istnieniu mafii, po raz pierwszy nazwal ja uzywajac termin “COSA NOSTRA”.

Pochodzacy z wloskiego region Romania, Joe Valachi mieszkal w Nowym Jorku w nieslawnej dzielnicy Harlem. Nie potrzeba bylo wiele, aby ten facet, troche ponad metr piedziesiat, aby wejsc w krag przestepcow na poczatku lat 20, i rzeczywiscie, staje sie on czescia gangu Minute Man, specjalizujacej sie w kradziezy, nie zatrzymujacej sie tez przed strzelaniem. Tak Joe Valachi zaczyna trafiac I wychodzic z amerykanskich wiezien, gdzie poznaje najgorszych gangsterow tych czasow. Nie jest mu trudno dostac sie do lask swoich “ojcow chrzestnych”, bierze udzial w wojnie mafii promowanej przez Joe Masseria, Vito Genovese I nieslawnego Lucky Luciano przeciwko klanu neapolitanskiego.

W hierarchii COSA NOSTRA Joe Valachi pozostaje nadal zabojca sredniego rankingu. W 1959 roku trafia do wiezienia za handel narkotykami, gdzie dzieli cele z bezwzglednym szefem wlosko-amerykanskiej mafii Vito Genovese.

W wiezieniu Valachi upewnia sie w swoich pomyslach, ze jest pod ostrzalem przez ludzi z klanu przeciwnika, czyli wlosko-amerykanskiej mafii, mowi sie, ze sam Genovese dal mu tzw. “pocalunek smierci”. W tym momencie Joe Valachi zeby tylko uciec od wroga, zabija policjanta w wiezieniu i trafia takin sposobem do izolacji. Od tego momentu nastepuje punkt zwrotny w jego zyciu: za zabojstwo policjanta grozi mu kara smierci, wiec w zamian za zlagodzenie kary, decyduje sie zeznawac.

Po raz pierwszy w historii kryminalnej pojawia sie postac osoby “skruszonej”, Valachi ujawnia imiona, nazwiska, daty i zabojstwa mafii COSA NOSTRA. Jego zeznania pomogly policji odbudowac organizacje mafijna i lepiej zrozumiec zasady, ktore nia rzadza.

Po przesluchaniach Joe Valachi zostaje przeniesiony do wiezienia o zaostrzonym bezpieczenstwie, gdzie zmarl dwa lata pozniej na atak serdca.

Jest to opowiesc o Joe Valachi, “wynalazcy” mafii COSA NOSTRY. Jego historia zainspirowala film “Ojciec Chrzestny II”.

 

OPOWIEŚĆ O DWÓCH MISTRZACH SPORTU I ŻYCIA, WŁOSKICH KOLARZY I RYWALI COPPI I BARTALI

Historia Coppi i Bartali jest jedną z tych, którą miłośnicy sportu i kolarstwa ma przed oczami i ktora zostala utrwalona na zawsze na historycznych zdjeciach z wyscigów kolarskich. Ta butelka z wodą, która przechodzi z rąk jednego kolarza do rąk drugiego, magiczna chwila, ktora została utrwalona na zawsze przez fotografa podczas jednego z etapów wyścigu kolarskiego Tour de France, na przełęczy Galibier, podczas wjazdu na legendarne Alpe d'Huez. To było Tour de France w 1952 roku i przejście tej butelki z rąk do rąk pokazał światu to, co ktoś już zrozumiał, poza słowami: historyczna rywalizacja może ukrywać w sobie wielką przyjaźń. Szacunek, miłość do drogi, pot, walka sportowa, odwaga, siła, lojalność - wartości sportu, które, być może już nie istnieją. Asfalt, beton, kurz, i znowu  pot i krzyki tłumu. W obrazie tej przekazywanej butelki jest życie i ludzka solidarność, która zbyt często w tych latach odstawia sie na stronę, w sporcie oraz w życiu codziennym.

 

BELT COLLECTION SPORT AND LIFE - to kolekcja bardzo szczególnych pasów unisex, zrobionych z używanych opon rowerowych.

Używane opony rowerowe,  skarbnica emocji, kilometrow, potu i walki z samym sobą, ślady przeszlosci przeżytej bez limitow!

  • PRODUKT EKOLOGICZNY, Z ODZYSKU
  • RĘCZNA WŁOSKA ROBOTA – PRODUKT 100% MADE IN ITALY
  • PRODUKT PODDANY JEST DOKŁADNEMU CZYSZCZENIU I DEZYNFEKCJI
  • KAŻDY PASEK JEST NIEPOWTARZALNY
  • KAŻDY PASEK MA SWOJĄ HISTORIĘ DO OPOWIEDZENIA 
do góry
Pokaż pełną wersję strony
stat4u

Sklep internetowy Shoper.pl